چاپ دیجیتال | چاپ کاتالوگ - zafari

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

zafari

zafari

چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 15:32

انواع هد در دستگاههای بنر

چاپ کاتالوگ

با گسترش زیاد و روز افزون استفاده کردن از دستگاههای چاپ کاتالوگ فلکس و بنر دیجیتال عریضی، به ویژه دستگاه چاپ کاتالوگ فلکس و بنر جدید دارای تکنولوژی پیشرفته هد اسپکترا، هد سیکو، هد کونیکا و گسترش ان تا دورترین مکانهای کشور و همچنین توسعه بسیار زیاد صنعت چاپ دیجیتال کشور اطلاعاتی را به مختصر توضیح داده می شود.


چاپ دیجیتال در عرصه لارج فرمت و نیز نتیجه نهایی ان که بر اثاث نوع نورپردازی در دو نوع بک لایت و فرانت لایت ( نور از پشت و نور از جلو) وجود دارد.
دستگاههای چاپ دیجیتال لارج فرمت ( که معمولا تا عرض 2 متر را می گویند ) و چاپ کاتالوگ واید فرمت ( معمولا از 3 تا 5 متر را می گویند) که در بین مردم کلادستگاههای بر پایه سالونت به دستگاههای لارج فرمت معروف می باشند، براساس نوع جوهر مصرفی نیز به چهار گروه کلی تقسیم می شوند. 

1- اکو سالونت و مید سالونت و جوهر مخصوص پارچه
حداکثر عرض موجود 3.2 است.
کیفیت پیکسل : ریز
جوهر محلول در حلال ویژه با ضرر کم برای محیط زیست و کاربر با بوی کم
درخشندگی رنگ: خوب ( مگر با مدیای ویژه )
سرعت چاپ دیجیتال : برای کیفیت عالی معمولا متوسط زیر 25 متر در ساعت است البته جدیدا دستگاههایی بوجود امده اند
که با سرعت های بسیار بالاتری کار می کنند.
مدیای عمده مصرفی: بنر، وینیل، مش ( و پارچه برای دستگاههای چاپ دیجیتال پارچه که البته نیازمند به دستگاه مستقل بخار برای تثبیت رنگ دارند)
دوام رنگ در برابر افتاب و باران: متوسط


2-جوهرهای سالونت
حداکثر عرض موجود 7 متر
کیفیت پیکسل: در دو نوع ریز و درشت تقسیم بندی می شود
کیفیت پشت نور: عالی
سرعت چاپ دیجیتال : بالا حتی تا 250 متر در ساعت
دوام رنگ در برابر افتاب و باران: خوب
درخشندگی رنگ : عالی
قیمت جوهرها: خیلی مناسب معمولا بین لیتری 20 تا 45 هزار تومان.
تمام این دستگاههای جوهر لیتری می خورند و کارتریجی نیستند.


3- درای و پیگمت
حداکثر عرض موجود: 150 سانت
کیفیت پیکسل : فوق العاده ریز
درخشندگی رنگ : کم ( مگر با مدیای ویژه)
جوهری که حلال در اب است و ضرر کمی برای محیط زیست و کاربر- بدون بو
سرعت چاپ دیجیتال : معمولا کم می باشد و زیر 5 متر در ساعت برای کیفبت عالی
کیفیت پشت نور: معمولابد ( مگر با مدیای خاص و دستگاههای خاص )
دوام رنگ در برابر افتاب و باران : کم
مدیای عمده مصرفی : کاغذ کتد و فوتو گلاس – بک لیت و کنواس

چاپ دیجیتال


به طور کلی دستگاه های چاپ دییجتال با توجه به پلتفرمی که روی آن چاپ دییجتال انجام می شود دارای هد های مختلفی است که باید توجه داشته باشید که در زمان خرید دستگاه چاپ دیجیتال با توجه به چیزی که می خواهید روی ان چاپ دیجیتال را انجام دهید دستگاه چاپ دیجیتال مناسب را انتخاب کنید تا دستگاه چاپ دیجیتال دچار مشکل نشود و همچنین کیفیت چاپ دیجیتال شما پایین می آید.

 

یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 13:25

چاپ دیجیتال روی پارچه

چاپ دیجیتال


امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی چاپ و همچنین صنعت تبلیغات چاپ دیجیتال بر روی پارچه نیز گسترش یافته است که به وسیله آن می توان برروی پارچه نیز چاپ دیجیتال انجام داد و تبلیغ کرد که هم جلوه زیبایی به تبلیغات می دهد و همچنین باعث جلب مشتری می شود.


چاپ دیجیتال به وسیله دستگاه های پیشرفته چاپ دیجیتال انجام می شود که به دونوع دستگاه چاپ دیجیتال مستقیم بر روی پارچه و همچنین دستگاه های چاپ دیجیتال غیر مسقیم روی پارچه یا به اصطلاح دستگاه چاپ دیجیتال ترانسفر تقسیم می شوند که در ادامه روند کار این نوع دستگاه های چاپ دیجیتال را توضیح می دهیم.


دستگاه چاپ دیجیتال مستقیم روی پارچه :
در چاپ دیجیتال بدون اینکه نیاز به کاغذ ترانسفر باشد، به شکل مستقیم به بهترین کیفیت روی پارچه و انواع لباس انجام می گیرد که برای بالا بردن ماندگاری طرحی که چاپ دیجیتال شده و نیز تثبیت شدن رنگ طرح چاپی برای پارچه حرارت داده می شود. که در این مرحله بافت های شیمیایی طرح از استحکام بیشتری برخوردار می شود و شفافیت طرح چاپی و کیفیت بالا میرود. در نوع های مختلف دستگاه چاپ دیجیتال بنا به اینکه نوع پارچه و الیاف (نخ) بکاررفته در پارچه چه باشد از مرکب (جوهر) های مخصوصی استفاده می شود تا اینکه چاپ دیجیتال با کیفیت بیشتر و بهتری به مشتری ارائه داده شود. به عنوان مثال در چاپ دیجیتال بر روی پارچه های کتان و پنبه از مرکب پیگمت یا راکتیو استفاده می شود.

 

 

 چاپ دیجیتال غیر مستقیم روی پارچه ( ترانسفر)
در این روش اول چاپ دیجیتال روی کاغذ ترانسفر با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال و مرکب سابلیمیشین انجام شده بعد از آن بوسیله پرس حرارتی کاغذ ترانسفر که چاپ دیجیتال روی ان انجام گرفته را طرح چاپی را روی پارچه های پلی استر انتقال می دهد. این روش چاپ دیجیتال در چاپ پرچم ، هدایای تبلیغاتی ، لباس های ورزشی ، کاربرد زیادی دارد.

 

چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 13:08

چاپ ریسو گراف

چاپ کاتالوگ


یکی دیگر از انواع روش های چاپ کاتالوگ ، چاپ ریسو گراف است که به طور عمده برای چاپ کاتالوگ بکار میرود و این روش چاپ کاتالوگ توسط یک شرکت ژاپنی به نام ریسو کاگاکو ارائه شده است که در یان روش چاپ کاتالوگ اکثر تکنولوژی های روز دنیا برای چاپ کاتالوگ بکار رفته است در کل این روش چاپ کاتالوگ مثل چاپ دیجیتال سریع است و برای تیراژهای بالا بکار می رود.

فن آوری استفاده شده در ریسو گراف
فن آوری های استفاده شده در این روش چاپ کاتالوگ این است که تصاویر را به طور دقیق انتقال می دهد و آنها را اسکن می کند و سرعت چاپ کاتالوگ در این روش مثل چاپ دیجیتال بالا است.
روش کار این نوع روش چاپ کاتالوگ این است که در آن نوعی استسیل استفاده می شود که به آن مستر نیز می گویند که روش کار این قطعه این است که اطلاعات از روی کامپیوتر به آن انتقال می یابد و سپس با قرار گیری مستر در مسیر چاپ کاتالوگ مرکب از نواحی تصویر دار عبور می کند . برروی سطح چاپ شوند که معمولا انواع کاغذ هست منتقل می شود.
در مقایسه کردن ریسوگراف با روشهای چاپ گاتالوگ مثل افست می توان گفت که ریسوگراف می تواند برای چاپهایی که پر تیراژ
هستند استفاده می شود. از این لحاظ برتری ریسو در ارزان بودن تهیه مستر، سرعت بالای چاپ کاتالوگ و زمان تولید آن است .
سرعت چاپ کاتالوگ این نوع دستگاه می تواند 130 صفحه در دقیقه باشد. در چاپی با ریسو اگر بالای بیست نسخه از یک نمونه
چاپی را تکثیر کند قیمت تمام شده و اخر ان پایین تر از قیمت تمام شده چاپ کاتالوگ با دیگر انواع دستگاههای تکثیر است.
در اخر باید گفت که در حقیقت دستگاههای ریسوگراف مابین دستگاههای کپی و چاپ افست قرارمی گیرد به طوری
که این دستگاهها می توانند کارهای چاپی را که برای دستگاههای کپی عادی زیاد و برای دستگاههای افست کم هستند
را چاپ کنند.


درواقع همانطور که در بالا ذکر کردیم یان روش چاپ کاتالوگ مابین روش دستگاه های قدیمی افست و دستگاه های کپی است و کیفیت آن نیز برای چاپ کاتالوگ به اندازه چاپ دیجیتال است و برای چاپ کاتالوگ به صورت عمده بکار می رود پس اگر برای تبلیغات خدمات یا محصول خود می خواهید چاپ کاتالوگ انجام دهید بهتر است اول راجعه به روش های چاپ کاتالوگ تحقیق کنید بعد اقدام به چاپ کاتالوگ نمایید.

 

 

 

 

 

چاپ دیجیتال


یکی از کاربرد های مهم و بازارهای پرکاربرد چاپ دیجیتال در آینده صنایع بسته بندی و چاپ روی لیبل و لفاف های مختلف است
چاپ دیجیتال به طور کلی نمیتواند جایگزینی برای شیوه های صنایع بسته بندی باشد ولی به دلیل کاربردی که در بسته بندی انعطاف پذیر دارد و هزینه پایینی که دارد چاپ دیجیتال در عرصه بسته بندی بسیار مورد توجه قرار گرفته است 
چاپ دیجیتال خصوصیات مثبتی دارد :
مثل کم هزینگی ، مقرون به صرفه بودن ، عدم نیاز به پلت و امکان چاپ در تیراژ پایین که سبب محبوبیت فراوان آن شده است

مشتریانی که کاری در تعداد پایین دارند
یا میخواهند ابتدا بازار را محک بزنند
یا اطلاهات متغیری دارند و ممکن است بعدا اطلاعات را تغییر دهند
و امنیتی که چاپ دیجیتال دارد  
چاپ دیجیتال  را در میان این مشتریان بسیار محبوب کرده است . ولی چون فرآیند چاپ دیجیتال روی بسته های انعطاف پذیر کمی پیچیده تر از چ معمولی است هنوز به طور کامل چاپ دیجیتال نتوانسته صنعت بسته بندی را از آن خود کند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چاپ کاتالوگ

اندازه هاي چاپ کاتالوگ در چاپ دیجیتال چه مقادیری میتواند باشد

چاپ کاتالوگ A3 که میتواند در اندازه های عمودی و افقی باشد

چاپ کاتالوگ A4 که میتواند عمودی باشد که اصطلاحا به آن رحلی نیز میگویند .

چاپ کاتالوگ A4 که میتواند افقی باشد که اصطلاحا به آن بیاضی میگویند.

( اگر چاپ کاتالوگ در قطع A4 انجام شود :جلد کاتالوگ میبایست دو برگ یعنی چهار صفحه باشد و باقی صفحات داخلی ضریبی از دو میبایست باشند.
جلد کاتالوگ میبایست نسبت به صفحات داخلی ضخیم تر باشد اگر جلد گلاسه کاتالوگ جرمی بیشتر از 170 گرم داشت برای جلوگیری از ترک خوردن در صحافی میبایست روی آن سلفون کشد)

چاپ کاتالوگ A5 که میتواند عمودی یا افقی باشد
چاپ کاتالوگ A6 که میتواند عمودی یا افقی باشد
چاپ کاتالوگ B4-B5 و ....
چاپ کاتالوگ وزیری که سایز آن 24*17
چاپ کاتالوگ در سایزهای مربعی

تیراژ چاپ کاتالوگ در چاپ دیجیتال تعداد محدودی میباشد .حداکثر تا 200 عدد یا کمی بیشتر از چاپ دیجیتال استفاده میکنند تا از نظر هزینه به صرفه باشد

 

 

 

 

یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 07:08

چاپ دیجیتال در دکوراسیون داخلی

 

 

 

چاپ دیجیتال

کاربرد چاپ دیجیتال در دکوراسیون داخلی

بسیاز پیش آمده است که طرح تابلوهای موجود در بازار را دوست نداشته اید و یا ترکیب رنگ آنها متناسب با چیدمان منزل شما نبوده است !!!
از موارد استفاده چاپ دیجیتال در دکوراسیون داخلی میتوان به چاپ دیجیتال تابلوهای عکس و نقاشی اشاره کرد که در آن به روش جوهر افشان روی سطوح سخت مثل چوب،ام دی اف و .... بر روی سطوح نرم مانند مدل های مختلف بوم و کاغذ استفاده میشود از این رو میتوانید طرح مورد نظر خود را برای تابلو به راحتی انتخاب و تهیه کنید

علاوه بر این موارد ذکر شده چاپ دیجیتال کاربرد های فراوان دیگری در حوزه دکوراسیون داخلی دارد همانند چاپ دیجیتال کاغذ دیواری به روش دیجیتال در چاپ دیجیتال کاغذ دیواری میتوان کاغذ دیواریهایی با طرح دلخواه مشتری چاپ کرد به عنوان مثال اتاق فرزندتان را با کاغذ دیواریهای پرتره خودش تصور کنید
 

 

 

 

 

 

 

چاپ دیجیتال 

 :کاربرد چاپ دیجیتال در کارت های اعتباری و شناسایی

یکی از کاربردهای بسیار مهم چاپ دیجیتال در حوزه شخصی سازی کارت های اعتباری بانک هاست و کارت های شناسایی (مثل گواهینامه, کارت دانشجویی و 

چاپ کارت شناسایی و اعتباری توسط سایر دستگاه های چاپ در تیراژ بالا انجام میشود ولی کدگذاری و شخصی سازی آنها توسط دستگاه چاپ دیجیتال انجام میشود

چاپ کارت های شناسایی برای سازمان ها و ادارات نه چندان بزرگ هم توسط دستگاه چاپ دیجیتال رومیزی در تیراژ کم انجام میشود

 

 

 

 

یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 15:39

چاپ کاتالوگ تبلیغاتی

 

 

 

 

 

 

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ تبلیغاتی

 

از چاپ کاتالوگ نیز مانند بروشور برای تبلیغات استفاده میکنند هردو به نحوی عملیات تبلیغات و جذب مشتری را انجام میدهند به این صورت که بروشور توضیحات اولیه را به مشتری میدهد ولی با چاپ کاتالوگ توضیحات بیشتر و جامع و مفصل تری درباره محصول و عملکرد خود ارائه میدهید
در چاپ کاتالوگ دست شما باز است تا تصاویر بیشتری از محصول خود ارائه دهید. تا مشتری تصور بهتری ا شما و محصولاتتان داشته باشد
چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی چون صفحات بیشتری از بروشور های تبلیغاتی دارد مسلما گران تر هم هستند

 

 

 

 

 

 

شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 09:28

توصیه های فایل چاپ کاتالوگ :

چاپ کاتالوگ

 چاپ های کاتالوگ

یک ) فایل چاپ کاتالوگ شما میبایست 300 pixel  رزولوشن  داشته باشد و مد آن CMYK باشد .

دو ) کاتالوگ یا بروشور چند لتی بعدا تا خواهد خورد پس اندازه گیری ها و بخش بندی ها را به درستی انجام دهید.

سه ) متن ها تصاویر لوگو و سایر بخش های شما میبایست 1 سانتیمتر از حاشیه چهار طرف فاصله داشته باشد.

چهار ) اگر چاپ کاتالوگ شما در ابعاد A4 یا A3 یا ... است فایل کاتالوگ خود را در این سایز ها تنظیم کنید.

پنج ) اگر چاپ کاتالوگ شما قرار است چرم باشد نوشته های ریز نداشته باشید .

شش) اگر بناست در چاپ کاتالوگ شما روی کار یووی موضعی قرار بگیرد میبایست فایل سیاه و سفید فایل اصلی را برای شرکت چاپ کاتالوگ ارسال کنید.

 هفت ) شماره صفحات در چاپ کاتالوگ میبایست قرینه باشد به عنوان مثال  شماره صفحات فرد در سمت راست شماره صفحات زوج در سمت چپ .

 

شنبه, 06 آذر 1395 ساعت 10:38

چاپ دیجیتال وینیل چیست؟

 

 

 

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال وینیل


وینیل یا استیکر از جنس پس وی سی است و برای تبلیغات در داخل  و خارج از آن استفاده میشود
چاپ دیجیتال وینیل به دو شکل شیشه ای و شیری صورت میگرد
چاپ دیجیتال شیری محبوب تر است چون میتوان پشت آن چسب زد و برای چسباندن روی سطوح و ... استفاده کرد
کاربرد وینیل
چاپ دیجیتال روی انواع ماشین ها
تزئین داخل منزل
 تبلیغات روی ماشین ها
 یخچال های سوپرمارکت ها
 تبلیغات برای فروشگاه ها و پاساژهای روی دیوار
چاپ وینیل
چاپ دیجیتال وینیل بسیار با کیفیت و مرغوب است تا درمحیط های بیرونی در مقابل باران و آفتاب مقاوم باشد

اتوبوس ها را هفته ای یک بار با اسید رقیق شده میویند پس اگر رنگ و کیفیت نامرغوبی در چاپ دیجیتال داشته باشند به راحتی از بین میروند

 

 

 

صفحه 1 از 3

آدرس : تهران، خیابان اسکندری جنوبی، نرسیده به خیابان آزادی، کوچه خلیلی، پلاک 1                                                                                             تلفـن تماس: 700 900 66 (21) (10 خط ویژه)   

چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق چاپ دیجیتال و چاپ کاتالوگ نقش هنر می باشد . طراحی وب سایت سئو نونگار

چاپ دیجیتال , چاپ کاتالوگ

مجتمع چاپ دیجیتال ایران کهن،سفارش آنلاین چاپ واحد چاپ outdoor (بنر و فلکسی). چاپ دیجیتال. واحد چاپ دیجیتال مجهز به مدرن ترین دستگاههای زیراکس میباشد ... واحد پذیرش دیجیتال آماده دریافت سفارش شما می باشد ... چاپ دیجیتال آبرنگ نوین | صفحه اصلی چاپ دیجیتال بصورت ورقی برروی انواع کاغذ های تحریر، گلاسه، کتان، پشت چسب دار براق یا مات، شیشه ای و تلق ترانسپارنت و گرماژهای ۶۰ گرم تا ۳۰۰ گرم و ابعاد A5 .. چاپ دیجیتال کتاب با تیراژ کم چاپ دیجیتال کتاب با تیراژ کم، محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب دیجیتال. چاپ دیجیتال - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد چاپ دیجیتال یکی از روش‌های تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی است. این روش معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع ... چاپ دیجیتال مدرن - چاپ دیجیتال پلات چاپ دیجیتال مناسب برای کارهای چاپی با تیراژ پایین و سرعت بالا مناسب می باشد و این دستگاهها قابلیت چاپ بروشور - کاتالوک - کارت ویزیت - کارت دعوت و نمونه ... چاپ دیجیتال پلات |لمینت|بروشور|چاپ مدرن شرکت چاپ دیجیتال مدرن آماده ارائه خدمات چاپ دیجیتال ،با کادری مجرب در زمان کوتاه و به صورت غیر حضوری می باشد. چاپ دیجیتال پلات ،لمینت ، برشور ،کاتالوگ ،چاپ ... لیست قیمت چاپ دیجیتال - چاپ دیجیتال پلات چاپ ديجيتال A4 250gr (مات و براق) يكرو. 800-1000 تومان. چاپ ديجيتال A3 250gr (مات و براق) يكرو. 1600-2000تومان. چاپ ديجيتال A4 200gr (مات و براق) يكرو. چاپ دیجیتال| نمونه |چاپ دیجیتال کتاب |چاپ دیجیتال کارت ویزیت چاپ دیجیتال نمونه | بزرگترین مرکز چاپ دیجیتال | مرکز چاپ دیجیتال کتاب | چاپ دیجیتال کارت ویزیت. چاپ دیجیتال یـاقـوت , چاپ دیجیتال ، چاپ دیجیتال یاقوت ، چاپ پلات ، لمینت ، چاپ عکس ، چاپ شاسی

چاپ دیجیتال

چاپ کاتالوگ